اهمیت کیفیت ترجمه چکیده پایان نامه

چکیده یکی از مهم ترین بخش های تحقیق است چراکه عصاره کل یک مقاله یا تحقیق را در دل خود جای داده است. از آنجا که هر مقاله متشکل از بخش هایی چون مقدمه، هدف، روش تحقیق، بحث و نتیجه گیری است، چکیده مقاله باید تمام این بخش ها را پوشش دهد. با این حال، گاهی برخی چکیده ها تمام بخش های مقاله را به طورکامل پوشش نمی دهند. بنابراین، چکیده باید در 5 بخش مجزا تدوین شود و معمولاً در 4، 3، 2، یا حتی 1 پاراگراف نگاشته می شود. این مساله باعث می شود که متن از انسجام معنایی خوبی برخوردار نباشد. علاوه بر این، در عصری که رو به جهانی شدن می رود، چکیده مقاله معمولاً باید به دو زبان نوشته شود؛ چکیده انگلیسی، چکیده فارسی. حال آنکه اغلب مترجمین فارسی به انگلیسی، نه در ترجمه یک زمینه، بلکه در ترجمه تمام زمینه های علمی فعالیت دارند. همانطور که اغلب متخصصین ترجمه و زبان شناسی معتقدند، کار ترجمه کار ساده ای نیست و همین مساله باعث می شود که نتیجه ترجمه از لحاظ دقت، صحت و تخصصی بودن و روان بودن جملات از کیفیت خوبی برخوردارر نباشد.

هدف ما از نگارش این مقاله تبیین قالبی برای نگارش چکیده پایان نامه، ساختار چکیده، و انسجام معنایی متن مبدا و مقصد است. بر اساس بررسی های انجام شده، بدین نتیجه رسیدیم که چکیده پایان نامه فرمت ها و ساختارهایی متفاوتی دارد. حجم چکیده های مختلف متفاوت است. و با توجه به کثرت ساختارهای چکیده، برخی از چکیده ها فاقد بخش هایی چون مقدمه، اهداف، و نتیجه گیری تحقیق است. بنابراین، به طورکلی، کیفیت چکیده و انسجام معنایی متن حاصل مطلوب نخواهد بود و درنتیجه ترجمه چکیده به زبان انگلیسی از چکیده فارسی هم بدتر خواهد شد. بعلاوه، معمولاً دقت نگارش در ترجمه چکیده و ساختار آن ضعیف تر است.

به همین دلیل کیفیت نگارش چکیده فارسی و اهمیت انتخاب مترجم مناسب به منظور ترجمه چکیده فارسی به انگلیسی بسیار درخور توجه است.

گروه مترجمان اکسیر با بیش از 10 سال سابقه در امر ترجمه چکیده، ترجمه مقاله، و ترجمه پایان نامه به خوبی از اهمیت این موضوع مطلع بوده و 100% کیفیت ترجمه های ارائه شده از سوی این مجموعه را تضمین می نماید.

یکی دیگر از ویژگی های کار با گروه مترجمان اکسیر دریافت ترجمه فوری چکیده در حداقل زمان ممکن (3 ساعت) با کمترین هزینه (10000 تومان) است. علت این امر چیزی جز تبحر در ترجمه نیست. چراکه هزینه براساس سختی کار تعریف می شود و ترجمه ی چکیده برای گروه متخصص مترجمان اکسیر کاری بسیار ساده و لذت بخش است.  

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه سفارش ترجمه چکیده به انگلیسی با شماره 09335333500 و یا ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید با ما در تماس باشد.