این بخش شامل ترجمه کتاب و متون درسی و غیر درسی، از جمله داستان و شعر،  برای آماده سازی جهت انتشار می باشد. لازم به ذکر است که ترجمه ای که توسط مترجمان گروه اکسیر به شما تحویل می گردد ویرایش شده بوده و بعد از کار نیاز به ویرایش مجدد به لحاظ کنترل علائم نگارشی، اشتباهات تایپی، خطا در ترجمه نمی باشد.

خدمات ما، علاوه بر ترجمه، شامل ویرایش متون نیز می باشد. ویرایش متون بدین صورت می باشد که مترجم فایل ترجمه شده ی شما را به همراه متن اصلی، از انگلیسی به فارسی و یا بالعکس، دریافت نموده و آنها را با هم تطبیق می دهد تا هر گونه خطا در ترجمه را، به لحاظ ساختاری یا نگارشی، برطرف نماید و ترجمه ای درست و بی عیب به شما تحویل گردد.

از آنجا که مترجمین این گروه دارای تخصص در زمینه های مختلف بوده و در رشته تخصصی خود آموزش دیده اند، ترجمه ای که توسط اعضای این گروه انجام می شود به هیچ وجه نیاز به ویرایش ندارد و شما می توانید از کیفیت ترجمه ی متنی که دریافت می کنید، مطمئن باشید.

گروه مترجمان اکسیر، با اطمینان از کیفیت خدمات خود و ایجاد آسودگی خاطر در شما آماده ارائه ی خدمات ترجمه رایگان به عنوان نمونه کار می باشد.برای استفاده از خدمات ترجمه رایگان گروه مترجمان اکسیر کافی است هنگام ثبت سفارش در قسمت توضیحات "درخواست نمونه ترجمه رایگان" را درج کنید و فایل مورد نظر برای ترجمه را ارسال کنید. توجه داشته باشید که ترجمه رایگان تا سقف 100 کلمه و صرفاً جهت نمونه کار برای متون بیش از 1000 کلمه ارائه می شود و شامل ترجمه چکیده و ترجمه رزومه نمی باشد. در غیراینصورت مطابق تعرفه ی مندرج در قسمت برآورد هزینه فاکتور صادر می گردد. 

شما می توانید از این قسمت نسبت به ثبت سفارش خود اقدام نمائید و یا با ارسال فرم تماس برای دریافت خدمات ترجمه اقدام نمائید.