چکیده (Abstract) و ترجمه چکیده به انگلیسی

چکیده یا ابسترکت (abstract) خلاصه ی کوتاهی از یک مقاله تحقیقاتی، پایان نامه، بررسی، کنفرانس، یا تحلیل دقیق یک موضوع خاص است که به خواننده در آشنایی سریع با هدف مقاله کمک می کند.

منظور از چکیده در تحقیقات آکادمیک چیست؟

چکیده مقاله خلاصه ای از تحقیق شماست که در تعداد کلمات مشخصی (معمولا در نصف صفحه) باید نوشته شود. چکیده معمولا در اول مقاله، پایان نامه، یا مقالات ژورنال می آید.

نگارش درست چکیده

چکیده خوب چکیده ای است که به درستی، با اسنجام و دقیق نوشته شده باشد. در نگارش چکیده باید به مقدمه، بسط موضوع، و نتیجه گیری توجه داشت. ساختار چکیده به این صورت است: هدف تحقیق، یافته های تحقیق، نتیجه گیری، و پیشنهاداتی برای پژوهش های آتی.

ترجمه چکیده

اغلب دانشجوبان برای ثبت مقالات و پابان نامه های خود باید ابتدا چکیده مقاله و تحقیق را به انگلیسی ترجمه کنند. از انجا که چکیده اغلب کوتاه (حدود 250 کلمه) است کار ترجمه چکیده نیز جزو خدمات فوری محسوب می گردد و هزینه زیادی ندارد اما برای حفظ مفهوم و انتقال درست معنا ترجمه چکیده از اهمیت بالایی برخوردار است.

گروه مترجمان اکسیر علی رغم تحویل فوری چکیده (3 ساعت) کیفیت ترجمه ارائه شده را هم تضمین می نماید. شما می تواند جهت ثبت سفارش ترجمه چکیده خود به اینجا مراجعه کنید و یا در صورت داشتن هرگونه سوالی در هر ساعت از شبانه روز با شماره 09335333500 و تلگرام همین شماره در ارتباط باشید.

لازم به ذکر است که هزینه ترجمه چکیده فارسی به انگلیسی برای چکیده های زیر 250 کلمه 10000 تومان است و ظرف حدود 3 ساعت آماده ی تحویل است. 

 

مطالب مرتبط: 

اهمیت ترجمه چکیده

ترجمه و تحویل فوری چکیده

نحوه نگارش چکیده

چکیده مقاله های مدیریتی

ترجمه سریع دقیق و تخصصی چکیده

ترجمه چکیده

ترجمه چکیده مقاله و پایان نامه