منشور اخلاقی گروه ترجمه اکسیر

گروه مترجمان اکسیر از همان بدو تاسیس تعهدات اخلاقی و اهدافی را برای خود مشخص کرده و در تمام مدت فعالیت خود برای حفظ و ارتقاء آن ها تلاش کرده است. از جمله این اهداف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) کیفیت خدمات:

کیفیت بالای ترجمه های ارائه شده رکن اصلی سیاست گذاری گروه ترجمه اکسیر از همان ابتدای کار بود. با توجه به آشفتگی بازار ترجمه، عدم کیفیت ترجمه های ارائه شده، فعالیت عده زیادی در این بازار بدون داشتن تخصص لازم و عدم وجود نظارت کیفی، بالا بودن کیفیت ترجمه ها اولویت و سرلوحه امور در گروه مترجمان اکسیر قرار گرفت. برای نائل شدن به این هدف،راهکارهایی در نظر گرفته شد که از جمله آن ها می توان موارد زیر را نام برد:

  1. استفاده از مترجمان با سابقه و با تجربه
  2. گذراندن مترجم ها از فیلتر آزمون های عمومی و تخصصی
  3. نظارت کیفی دائمی بر کار مترجم ها
  4. ویرایش و بازخوانی توسط مدیر فنی
  5. اعمال جریمه بر مترجم ها و ویرایشگران در صورت مشاهده کوتاهی در حفظ کیفیت
  6. ممنوعیت استفاده از هرگونه نرم افزار و برنامه ترجمه ماشینی به هر شکل

با توجه به این که ما در گروه اکسیر رسالت خود را ارائه ترجمه های با کیفیت، دقیق و تخصصی می دانیم، تمام تلاش خود را در راستای رسیدن به این هدف به کار برده و پیشنهادات و انتقادات همراهان گرامیمان در زمینه رفع اشکالات و بهبود کیفی خدمات خود استقبال می کنیم.

 

2) پایبندی به تعهد زمانی:

تحویل به موقع سفارشات ترجمه از نظر ما بسیار مهم است. بسیاری از مواقع ترجمه ها در صورتی که دیرتر از زمان مورد نظر به دست کارفرما برسد نیاز او را مرتفع نکرده و بی فایده خواهد بود، مقالات، پروژه ها، مکاتبات اداری و... عموما دارای محدوده زمانی بود و پس از آن بی فایده خواهد بود و یا خسارات و مشکلاتی را بر کارفرما تحمیل خواهد کرد. به همین دلیل در مجموعه اکسیر تلاش می کنیم تا تمام سفارشات در موعد مقرر و یا پیش از آن به دست کارفرما برسد. سازوکار دقیق و تمهیدات جامعی برای آماده سازی و تحویل به موقع سفارشات در نظر گرفته شده که تاخیر در تحویل سفارشات را به مرز صفر رسانده است. همچنین در صورت به وجود آمدن هر گونه تاخیر در تحویل به موقع سفارشات، تعهدات برای جبران خسارات کارفرما در نظر گرفته شده است.

 

3) حفظ اسرار:

با توجه به اهمیت بالا و محرمانه بودن بسیاری از مدارک، اسناد، نامه ها، پروژه ها، مقالات، پایان نامه ها و... که برای ترجمه به گروه مترجمان اکسیر سپرده می شود، توجه ویژه ای به حفظ اسرار کارفرمایان در تمامی مراحل ترجمه، از لحظه ثبت تا تحویل نهایی و پس آن داریم. ترجمه های محرمانه در گروه مترجمان اکسیر توسط مترجم های مطمئن که تضمین های لازم از آن ها گرفته شده است انجام شده و به هیچ وجه اصل سند و ترجمه آن در وبسایت یا هیچ جای دیگر انتشار داده نمی شوند. متاسفانه در بسیاری از موسسات و وبسایت ها با خدمات مشابه شاهد فروش مقالات و پروژه های ترجمه شده هستیم که از دیدگاه ما خیانت در امانت محسوب شده و به هیچوجه جایز نیست. با توجه به اهمیت مسئله حفظ اسرار، هرگونه سندی که از جانب کارفرما محرمانه معرفی شود با دقت بسیار بالا نگهداری می شود تا کارفرما از این بابت هیچگونه نگرانی نداشته باشد.

 

4) تعرفه های منصفانه:

با وجود تلاش در راستای ارائه کیفیت بالای خدمات و پایبندی به تعهدات و در عین حال شرایط اقتصادی حاکم، کوشیده ایم که تعرفه های خدمات ترجمه در گروه ترجمه اکسیر را ضمن حفظ کیفیت، تا حد امکان پایین نگه داریم تا امکان استفاده از خدماتمان را برای همه افراد با توانمندی های مالی متفاوت ممکن کنیم. بنابراین با اینکه خدمات ترجمه تخصصی و استفاده از مترجم های متخصص و حرفه ای هزینه ی بالایی دارد، حتی المقدور تعرفه ها را به ویژه برای دانشجویان گرامی پایین نگه داشتیم تا از لحاظ مالی متحمل فشار زیاد نشوند و سعی می کنیم که تا حد امکان از افزایش تعرفه ها به دلیل تورم و دیگر مسائل اقتصادی خودداری کنیم.

 

5) پاسخگو بودن:

تعهدات ما با تحویل سفارش به اتمام نمی رسد و هر زمان که در ترجمه ارائه شده کوچکترین مشکلی از نظر لغوی، گرامری، نگارشی و... یافت شود پاسخگوی آن خواهیم بود و تا رفع کامل اشکالات و رسیدن ترجمه به کیفیت مطلوب کارفرما هر گونه همکاری و خدمات لازم را به وی ارائه خواهیم کرد.

امیدواریم که با عمل کردن و متعهد بودن به منشور اخلاقی خود بتوانیم رضایت مشتریانمان، که آن ها را شرکای کاری خود می دانیم، را جلب کنیم.