ویرایش ترجمه مقاله و پایان نامه 

 اغلب نویسندگان، هنگام نوشتن، آنچه را که در ذهن دارند بیان می کنند. گاهی حتی می توان با خواندن یک مقاله نویسنده ی آن را تشخیص داد و این بدان علت است که صدای هر نویسنده در نوشته اش منعکس می شود. به همین دلیل چالش اصلی در ویرایش ترجمه مقاله و ویرایش پایان نامه این است که ویراستار باید مراقب باشد تا ضمنن ویرایش ترجمه و اعمال تغییرات ضروری در ساختار دستوری، املایی و نگارشی، تغییری در صدای نویسنده ایجاد نکند.. در ویرایش ترجمه مقاله و ویرایش ترجمه پایان نامه همواره ترس از آن هست که صدای ویراستار جایگزین صدای نویسنده در متن شود. گاهی این تغییر چنان فاحش است که خواننده ضمن خواندن ترجمه مقاله یا ترجمه پایان نامه متوجه آن می شود، جالب این است که نقصی در نوشته می بیند اما متوجه نمی شود آن نقص در چیست. 

 

 

بنابراین در ویرایش ترجمه مقاله و  ترجمه پایان نامه، ویراستار باید بکوشد تا دیدگاه خود را جایگزین دیدگاه نویسنده نکند، به تمامیت مقاله و پایان نامه خدشه نزند، از غرض ورزی در ویرایش ترجمه شدیداً جلوگیری کند. ویرایش ترجمه مقاله و ترجمه پایان نامه علی رغم ساده به نظر رسیدن، بسیار کار ظریف و حساسی است. 

متاسفانه به کرات شنیده ایم که نویسنده ترجمه مقاله یا پایان نامه ای را برای ویرایش ارسال می کند که با سهل انگاری تمام ترجمه شده و هنگامی که متن ترجمه شده و متن اصلی را با هم مقایسه می کنیم اصلاً به نظر نمی رسد که نویسنده ی هر دو نسخه یک نفر بوده باشد.

ارزش یک کار علمی با بیان درست و انتقال بی عیب مفهوم آن صدچندان می شود. پس چه بهتر که با انتخاب مترجم متخصص و مطمئن اثر علمی خود را از تحریف دور نگه دارید.

ویرایش ترجمه مقاله و ویرایش ترجمه پایان نامه بر حسب کیفیت ترجمه ی اولیه سطوح مختلفی دارد. گاهی مقاله به خوبی ترجمه شده و شاید در هر صفحه از آن بیش از یک یا دو غلط دستوری ناشی از سهل انگاری نباشد. گاهی هم آنقدر ایراد و اشتباه در ترجمه دیده می شود که ویراستار ترجیح می دهد به جای ویرایش ترجمه مقاله، آن را دوباره ترجمه کند.

گروه مترجمان اکسیر ضمن اطمینان از ترجمه ی مترجمان خود در سطح کیفی A، به علت ویرایش و بازخوانی توسط ویراستار قبل از تحویل به مشتری، امکان درخواست ویرایش مجدد ترجمه و بازخوانی مقاله را به صورت رایگان فراهم کرده است.

اگر مقاله ی شما توسط این گروه ترجمه نشده و نیاز به ویرایش مقاله دارید، برای مشاوره می توانید با شماره ی 09335333500 تماس بگیرید یا ترجمه مقاله یا پایان نامه خود را خود را جهت تعین هزینه ی ویرایش از طریق فرم ثبت سفارش برای ما ارسال کنید.