چگونه رزومه کاری بنویسیم؟

برای تهیه رزومه کاری حرفه ای نکات زیر را باید در نظر داشته باشید:

  1. قالب مناسب رزومه کاری انتخاب کنید
  2. اطلاعات تماس و اطلاعات شخصی را بادقت و به درستی در رزومه کاری درج کنید
  3. توضیح مختصری از خود در ابتدای رزومه کاری ارائه دهید
  4. جزئیات مربوط به سوابق حرفه ای را در رزومه کاری خود بگنجانید
  5. مدارج تحصیلی را به درستی در رزومه کاری بیاورید
  6. مهارت های مرتبط را در رزومه کاری ذکر کنید
  7. رزومه کاری را به چند بخش مهم تقسیم کنید
  8. در تکمیل رزومه کاری باید یک کاورلتر به آن پیوست کنید
  9. بعد از اتمام نگارش رزومه کاری، حتما آن را کنترل و بازخوانی کنید

برای اینکه بدانیم چگونه رزومه کاری بنویسیم باید در نگارش رزومه کاری موارد فوق را در نظر داشته باشیم. به شکل زیر توجه کنید:

همانطور که در تصویر بالا مشخص شده، قالب رزومه سمت را مناسب رزومه کاری است چراکه کارفرما در کمتر از 6 ثانبه تصمیم می گیرد که رزومه شما را بخواند یا نخواند. پس قالب رزومه کاری را باید به گونه ای انتخاب کنید که در نگاه اول تمام اطلاعات برجسته به چشم خواننده بیاید به همین دلیل بهتر از قالب رزومه انتخابی دو ستونه باشد. 

 اطلاعات تماسی که باید در رزومه آورده شود عبارتند از نام، شماره موبایل، و آدرس ایمیل. از سیاه کردن رزومه با اطلاعات اضافی بپرهیزید. برای تکمیل اطلاعات تماس در رزومه کاری توصیه می شود آدرس صفحه لینکداین را هم در این قسمت از رزومه قرار دهید.

چگونه رزومه کاری بنویسیم که مورد توجه قرار گیرد؟ از ذکر مطالب اضافی بپرهیزید. چه مواردی نباید در قسمت اطلاعات تماس رزومه آورده شود؟ تاریخ تولد، آدرس ایمیل و شماره تماس دوم، و عکس (بستگی به شرکت یا سازمان موردنظر دارد).

اغلب خوانندگان کم حوصله اند. پس بهتر است برای اینکه چنین افرادی را جذب رزومه خود کنید، نگارش رزومه کاری را با ارائه توضیح مختصری از خود شروع کنید. ارائه "خلاصه رزومه" زمانی کاربرد دارد که جویای کار هستید و در آن زمینه سابقه کاری دارید. در این قسمت باید مهارت های کاری مرتبط و ویژگی های برجسته خود را ذکر کنید.

اگر می خواهید بدانید چگونه رزومه کاری بنویسید، مطمئن نیستید چگونه بخش سوابق حرفه ای رزومه کاری را سازماندهی کنید، یا نمی دانید چگونه باید فهرستی از مهارت ها و دستاوردهای حرفه ای خود ایجاد کنید، از طریق شماره تماس 09335333500 یا ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید از مشاوره گروه مترجمان اکسیر در زمینه تهیه و تدوین رزومه استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط:

نگارش رزومه

مراحل نگارش رزومه

تفاوت رزومه و سی وی و موارد کاربرد آنها

چگونه رزومه بنویسیم: هرآنچه که باید در مورد نگارش رزومه بدانید

قالب های تدوین رزومه

فرم خام رزومه کاری word

تبدیل رزومه فارسی به انگلیسی

ترجمه رزومه